Susret kardinal Puljića i veleposlanika RH-a u BiH

U četvrtak, 21. siječnja vrhbosanski nadbiskup Vinko kard. Puljić primio je g. Ivana Sabolića, veleposlanika Republike Hrvatske u Bosni i Hercegovini.

Povod susretu bila je želja veleposlanika Sabolića zahvaliti kardinalu Vinku na iskazanoj blizini i solidarnosti sa stradalima u razornim potresima u Sisku, Petrinji i Glini. Ranije su, točnije u  nedjelju 17. siječnja, kardinal i vrhbosanski nadbiskup koadjutor mons. Tomo Vukšić posjetili pogođena područja te su slavili svetu misu u župnoj crkvi Sv. Ivana Nepomuka u Glini. Tom prigodom dvojica nadbiskupa su također javno obznanili svotu novca, 180 000 €, koju su skupili vjernici Vrhbosanske nadbiskupije kao pomoć stradalim područjima.

Veleposlanik Sabolić izrekao je kardinalu iskrenu zahvalu za ovaj čin blizine, solidarnosti i molitve za žrtve razornih potresa. Nakon toga su sugovornici nastavili razgovor o položaju Hrvata u BiH te ostalim općenitim pitanjima.

D. K., KT