Preminuo vlč. Anto Burić

Umirovljeni svećenik Vrhbosanske nadbiskupije vlč. Anto Burić preminuo je u jutarnjim satima u četvrtak, 1. prosinca u Sarajevu u svojoj 85. godini života i 58. svećeništva.

Misa zadušnica za pokojnog svećenika Antu bit će u subotu, 3. prosinca u 10:30 u sjemenišnoj crkvi Sv. Ćirila i Metoda u Sarajevu, a sprovodni obredi na Gradskom groblju Bare istoga dana u 12:15.

Vlč. Anto, među kolegama svećenicima poznat i pod nadimkom Suljo, rođen je 23. studenoga 1938. u Garevcu od roditelja Petra i Ane rođ. Gagulić. Nakon osnovnoškolskog obrazovanja sjemenište i gimnaziju završio je u Zagrebu, a filozofsko-teološki studij u Đakovu. Tamo je primio red đakonata primio je 30. svibnja 1965. i svećeništva 19. lipnja 1965.

Tijekom svoje svećeničke službe najprije je bio župni vikar na Marijin Dvoru u Sarajevu i Derventi. Nakon toga od 1977. do 1982. djelovao je u Australiji. Po povratku je postao ravnatelj nadbiskupijske kancelarije i urednik službenog glasila Vrhbosna. Bio je imenovan župnikom u Čajdrašu 1983., a 1987. u Ularicama gdje je ostao do 1995. Sljedeće godine, 1996., stavljen je na raspolaganje u Misijsku središnjicu za izdavanje Radosne vijesti. Jubilarne 2000. imenovan je pastoralnim suradnikom u Vidovicama, a nakon toga je od 2001. tri godine djelovao u Zagrebačkoj nadbiskupiji kao župni vikar u Velikoj Gorici. Posljednja služba mu je bila ona pastoralnog suradnika u župi u Živinicama gdje je bio od 2004. do 2013. kada je stavljen u svećeničku mirovinu.

Pokoj vječni daruj mu, Gospodine!