Preminuo vlč. Augustin Lozić

Umirovljeni svećenik Vrhbosanske nadbiskupije vlč. Augustin Lozić, preminuo je u večernjim satima u srijedu 11. studenoga u 85. godini života u Dicmu, u Splitsko-dalmatinskoj županiji u Republici Hrvatskoj.

Vlč. Lozić rođen je 18. veljače 1936. u Rosuljama kod Bugojna od roditelja Ilije i Felke r. Cvitanović. Nakon osnovnog i srednjoškolskog obrazovanja u rodnom kraju u bogosloviji je kao kandidat Vrhbosanske nadbiskupije bio u Pazinu gdje j 17. ožujka 1962. zaređen za đakona, a iste godine, 6. svibnja i za svećenika.

Tijekom svećeničke službe bio je župni vikar u Novom Sarajevu, župnik u Morančanima i Korićanima. Od 1967. pa sve do rata bio je župnik u Pećinama kraj Novog Travnika. U istoj župi djelovao je i od 1996. do 1999. Osim toga službovao je i u Zadarskoj nadbiskupiji u župama: Vrgada, Slivnica i Pristeg.

Umirovljeničke dane provodio je u Dicmu, općini u Splitsko-dalmatinskoj županiji.

Misa zadušnica i ukop pokojnog svećenika Augustina bit će u subotu, 14. studenoga u 11:00 u župi Potravlje kod Sinja, na pola puta između Sinja i Vrlike.

Pokoj vječni daruj mu, Gospodine!

KT