Nadbiskup Vukšić uputio čestitku mons. Roku Glasnoviću

Vrhbosanski nadbiskup koadjutor i apostolski administrator Vojnog ordinarijata u BiH mons. Tomo Vukšić uputio je u utorak, 30. studenoga čestitku novoimenovanom dubrovačkom biskupu mons. Roku Glasnoviću.

"Radujem se, dakle, zbog Tvog imenovanja na službu biskupa Dubrovačke biskupije! I molim dragoga Boga da Te, po zagovoru Sv. Vlaha, zaštitnika biskupije, i Sv. Roka, Tvoga nebeskog zaštitnika, uvijek prati svojim blagoslovom u biskupskom služenju radi izgradnje Kraljevstva Božjega među ljudima. Čestitam na povjerenju koje Ti je iskazala Crkva ovim imenovanjem i povjeravanjem biskupske službe nakon što je uočila lijep primjer Tvoga svećeništva. A, naravno, čestitam također biskupima Anti i Tomislavu i cijelom prezbiteriju Šibenske biskupije", napisao je, među ostalim, nadbiskup Vukšić te je završno izrazio radost zbog buduće suradnje na dobro Crkve Božje.

D. K., KT

Vrhbosanska nadbiskupija